20 Eylül 2013 Cuma

DEĞERLİ YALNIZLIK

Neden olduğunu bilmiyorum, ama bu sezon içimde geçen sezonki hırs yoktu. Fatih Terim'in gelişinden sonra yeniden başlayan kazanma alışkanlığımız belki bizi biraz rehavete itti; ama yetkili merciler gerekli ayarlamaları yaparak, saha dışında da mücadele etmemiz gereken etkenleri yeniden ortaya çıkardılar. Geçen iki sezonda direkt olarak kötü niyetle yapılan hamlelerle bir yere varılamadığı görüldü. Bu sezon Fatih Terim'e milli takım teknik direktörlüğü teklif edilerek, özünde iyi niyetli görülen, ama Galatasaray'ı sevenlerin her şeyin farkında olduğu pis oyun ortaya konuldu. Yaptığı her işte kötü bir niyet aranması doğal olan Yıldırım Demirören, beceriksizliğinin faturasını kendisine kesmekten aciz olduğu için, işin kolayına kaçmayı ve Fatih Terim'in hassas noktalarına basmayı şeytani aklına daha uygun gördü. Komplekslerinden arınamayıp bir türlü Fatih Terim ile yıldızlarını barıştıramayan Galatasaray Yönetimi ise, hocanın yaptığı hamle sonrasında sudan çıkmış balığa döndüler. Şu anda yaptıkları her hamle, zamanında yapmaları gereken hamlelerdi. Henüz iş işten geçmedi, ama Ünal Aysal'dan beklenen, egosunu bir kenara bırakıp, Galatasaray'ın iyiliğini düşünmek ve taraftarın kendisinden beklediklerini yerine getirmektir. Bu da milyonlarca euro'ya yeni bir oyuncu almak değil, etkili ve kesin cümlelerle Fatih Terim'in gönlünü almaktır.

Her ne kadar geçen sezonki çeyrek final heyecanı olmasa da, Real Madrid maçına güzel şeyler görmek için gittim. İlk 30 dakikada gördüm de! Kişisel hataların büyük bedelleri oldu. Bu bedeli hepimiz ödedik. Ama beni asıl üzen, 60'ıncı dakikada tribünlerin stadı terk edişiydi. Verdikleri binlerce lirayla sahadakilere ağızlarına geleni söyleme hakkını gören şımarık zenginlerin -ki böyle bir hakları olmadığını yüzlerine vurmak gerekiyor- bu hareketleri emin olsunlar ki oyuncuları daha çok yaralamıştır. O stada istediğinizi görmek, göremeyince de arkanıza bakmadan gitmek için geliyorsanız, hiç o kadar yolu zahmet etmeyin, cebinizdeki paradan da olmayın.

Hayatta her şeyi kazanmak üzerine yaşıyorsanız, yaşayacağınız hayal kırıklığını tahmin bile edemezsiniz. Varoluşunun sebebi olarak sizi görmesini istediğiniz bir kulübün size hiçbir faydası olmayacaktır. İhtiyacı olduğununda onun yanında olmak size yetmiyorsa, kendinize başka hobiler bulun!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder